“….. egyezve lássa Fiait..” VI. Palóc Világtalálkozó- Bárna bejegyzéshez a hozzászólások lehetősége kikapcsolva

“….. egyezve lássa Fiait..” VI. Palóc Világtalálkozó- Bárna

| Programajánló | 2019-07-30

Idén 6. alkalommal kerül megrendezésre a Palóc Világtalálkozó.

Olyan sok megpróbáltatás, akadály után, tavalyi évben Cserháthaláp továbblendítette a találkozó szerekét, mely most boldogan robog Bárnába, a következő helyszín felé. Bárna csodálatos környezettel, szeretetteljes lakosságával, mindenre kész, elszánt tagjaival várja a rendezvény iránt érdeklődőket.

Program

Augusztus 2. (péntek)

14.00 “Kékpántlika” népdal-, vers- és mesemondó verseny /Templom/

15.00 Keresztavató és ünnepi műsor /Zsához-tető/
Himnusz
Megnyitó beszéd
Deák Béla tárogató
Sztrémy Niké: Bárna
Karancshimnusz – Karancskincse Vegyeskórus
Nagy Jázmin Réka: Magyar vagyok
Száztagú Palóc Ifi- és Gyermekdalkör közös éneke
Iván Inna: Nélküled
Major József – vőfély

16.30 Kiállítás megnyitó /Palóc Udvar (iskola épülete)/

Műsor a Palóc Udvar színpadán

17.30 “Kékpántlika” népdal-, vers- és mesemondó verseny eredményhirdetése
18.00 Karancshimnusz – Karancskincse Vegyeskórus
18.15 Zöld ág Énekegyüttes – Kárpátaljáról
18.30 Toldi István mesemondó
18.45 Hatrác Néptánccsoport
19.00 Tormay Cecile Társaság előadása
19.15 Kupuszina Petőfi Sándor Művelődési Egyesület
19.30 Tormay Cecile Társaság műsora
19.45 Krajcárka Énekegyüttes
20.00 Barackmag koncert
21.00 Magyarok Istenének ünnepe
21.30 Tábortűz + Táncház + Ónodi Krisztofer tüzes-ostoros bemutatója

Augusztus 3. (szombat)

Palóc udvar színpada

08.00 Gasztronómia Fesztivál megnyitója
09.00 Tormay Cecile Társaság
10.12 Illésné Bohács Mária
10.24 Cicege énekegyüttes
10.36 Folk LC
10.48 Hatrác Néptánccsoport
11.00 Toldi István
11.12 Zöldág Énekkar – Nagydobrony
11.24 Bene Egylet Mátrafüred Tánckara és Dalköre
11.36 Kartali Rozmaring Hagyományőrző Néptánccsoport
11.48 Szabó Istvánné
12.00 Bérces Luca
12.12 Kéknefelejcs Népdalkör
12.24 Reménység Nyugdíjas Klub
12.36 Pitypang Gyermek Néptánccsoport
12.48 Besnyői Népdalkör
13.00 Mónus József íjászbajnok
13.25 Jobbágyi Daloskör
13.37 Hortenzia Citerazenekar
13.49 Mohorai Népdalkör
14.01 Kútyika Nagycétényi Női Éneklőcsoport
14.13 Szivárvány Népdakör
14.25 Herencsényi Hagyományőrző Csoport
14.37 Torjákné Torják Rozália
14.49 Vadrózsa Hagyományőrző Egyesület
15.01 Erderádó Csürdöngölő
16.01 Lakodalmas menet (Kukolíkné – Szendrei Rózsa)
17.31 Márton Lajos – vers
17.35 Egyházasgergi Pajtakör
17.47 Foglár Gábor
17.59 Szűcsi Népdalkórus
18.11 Krajcárka Énekegyüttes
18.23 Tormay Cecile Társaság
18.35 Méhesi Mihály – vers
18.45 Tormay Cecile Társaság előadása
19.00 Mese, mese, mátka… Esti mese, nemcsak felnőtteknek!

Szabadtéri színpad

09.00 Ünnepélyes megnyitó
Szeder Fábián-díj és a Palóc Világtalálkozó Szolgálatáért-díj ünnepélyes átadása
(Major József vers, Cserháthalápi Csipkerózsa Hagyományörző Csoport, Deák Béla tárogató, Karancskincse Vegyeskórus)
10.00 Kisterenyei Palóc Népdalkör
10.10 Kis Ernőné
10.20 “Acélhang” Dalkör MÁTRA Nyugdíjas Egylet Gyöngyös
10.32 Boglárka Gyermek Néptáncegyüttes
10.44 “Nyárutó” Nyugdíjas Klub
10.56 Bujáki Hagyományőrző Csoport
11.08 Ipoly népdalkör
11.20 Domaházi Hagyományőrző Egyesület
11.32 Horti Népdalkör
11.44 Kontyvirág Táncegyüttes
11.56 Érsekvadkerti Népdalkör
12.08 Mónus József íjászbajnok
12.33 Torda Jánosné – vers
12.45 Egri Csillagok Népdalkör
12.57 Liszt Ferenc Vasutas Nyugdíjas klub
13.09 Nagycétényi Citerazenekar
13.21 Kéknefelejcs Dalkör
13.33 Rimóci Fúvósok
13.45 Pántlika gyermek néptánccsoport
13.57 Rozmaring Citera és Népdalkör Szimő
14.09 Almágyi Népdalkör
14.21 Mákvirág és Bokréta néptánc csoport + Hortenczia Citerazenekar (együtt is, külön is)
14.33 Kútyika Nagycétényi Női Éneklőcsoport
14.45 Hévízgyörki Aranyalma Hagyományőrző Együttes
14.57 Kaláris asszonykórus
15.09 Maklári Nédalkör
15.21 Almágyi Férfikórus
15.33 Ipolynagyfalusi asszonyok
15.43 Kemence Hagyomány őrzőcsoport
15.53 Zensky Hlas/ Asszonyi hangok – Hagyományőrző Csoport
16.03 Kazári Népdalkör
16.08 Lakodalmas menet (Holeczné Kanyó Margit, Lakodalomba hívogató)
17.23 Kupuszina Petőfi Sándor Művelődési Egyesület
17.38 Egercsehi Asszonykórus
18.08 Dévai Nagy Kamilla énekes-gitáros, érdemes művész előadása
18.38 4 Kő Kulturális Egyesület
20.00 Honfoglalás – Sziget Színház rockoperája
22.05 Tekergő Zenekar koncertje + táncház
24.00 Palóc Virtus – Ónodi Krisztofer tüzes-ostoros bemutatója
Utcabál a Tekergő Zenekar kíséretével

 

Augusztus 4. (vasárnap)

10.00 A palócok összefogásának napja /Palóc Udvar/

Csányi Hagyományőrző Népdalkör
Golyán Gréta – népdalénekes (Rimóc)
Rozmaring Citera és Népdalkör (Szimő, Felvidék)
Zöld ág Énekegyüttes (Kárpátalja)
Kupuszina Petőfi Sándor Művelődési Egyesület
Tormay Cecile Társaság (Balassagyarmat)
Haraszti Julcsi és Haraszti Marcsi (Bátonyterenye)
Hatrác Néptánccsoport (Kárpátalja)
Iván Inna – Nélküled – ének (Kárpátalja)

11.00 Szentmise a palócok összefogásáért, megmaradásáért – ezen az időben minden magyar templomban imádkoznak majd a palócokért

A VI. Palóc Világtalálkozó ünnepélyes bezárása egy nagy, határokat átívelő össztánccal